Blog:

Učme sa cudzie jazyky!!!

Na každej škole nám vraveli: „koľko jazykov vieš, toľko-krát si človekom“. No nie je jazyk ako jazyk. V rámci vyučovania cudzích jazykov na Slovensku sa preferuje angličtina, potom asi zo zvyku nemčina a ruština, no a na poslednom mieste si môžete vybrať francúzštinu, taliančinu či španielčinu. Nevedno do akej miery je tento výber pre absolventov užitočný. Keď sme si pri hľadaní práce robili prieskum v požiadavkách na zamestnanca, už nie je prioritou číslo 1 ovládať anglický jazyk.

Vzhľadom na pracovné príležitosti a fakt, že Slovensko umožňuje podnikať stále viac medzinárodným automobilovým koncernom, je zaujímavé sledovať, aké špeciálne požiadavky mávajú na uchádzačov niektoré z nich. Pokiaľ si hľadáte zamestnanie na určitú manažérsku funkciu, je potrebné mať vzdelanie v odbore, prípadne v odbore, ktorého manažovanie je potrebné. Ide o dobre platené pozície, kde sú potrebné niekoľkoročné skúsenosti, už nejaké postavenie a dostať sa na takúto pozíciu nie je vôbec ľahké. Veľmi častým javom je, že študovaní a múdri ľudia sedia doma a nevedia si nájsť prácu, kým protežovaní hľadia na nich zhora a dávajú im pocítiť, že škola je pre dobrý flek málo.

Ďalším príkladom sú firmy s kórejským zastúpením alebo iným zahraničným zastúpením. Už roky hľadajú ľudí na vysoké pozície, s vynikajúcim platom a nemusíte vedieť nič viac, len dobre ovládať kórejský jazyk, maďarský, poľský či talianský jazyk. Nie sú to jazyky veľmocí ale našich susedov. Pokiaľ sa chcete uplatniť vo svojom odbore na dobre platenom mieste, kde môžete profesne rásť a neprísť o každú lepšiu šancu sa zamestnať vo svojom rodnom meste, upriamte pozornosť na tento fakt, že nie sú potrebné roky skúseností a množstvo titulov, ale je dôležité dorozumieť sa so svojim zamestnávateľom. A ak máte možnosť niekam vycestovať na stáž, alebo dovolenku, určite zamierte do krajiny, ktorej jazyk vám pomôže v budúcom živote rásť.

Ak rozmýšľate, ktorý zamestnávateľ by sa vám páčil, u koho by ste sa chceli vypracovať, vďaka ktorému nebudete musieť vycestovať a zanechať rodinu a priateľov, naučte sa jeho jazyk. Lebo základ nie je len dobre vyzerať, ale aj zanechať dojem.

 


Klientská sekcia

Anonymná objednávka

a komunikácia so spracovateľom Po prihlásení sa do klientskej sekcie môžete v detaile objednávky komunikovať priamo so spracovateľom Vašej objednávky. Formou chatu jednoducho pošlete pripomienky, otázky, prílohy, všetko obojstranne anonymne. Tu môžete poslať aj otázky priamo administrátorovi.

Kontaktujte nás

Napíšte nám

Referencie

Zistite, čo si o nás myslia naši klienti

Napísať vlastnú referenciu