Blog:

Ako zvládnuť skúškové obdobie?

Na internete nájdete množstvo typov a rád ako prekonať skúškové obdobie. Každý si zažil už svoje, no prekonávať skúškové obdobie nemusí byť tak strašné. Stačí si osvojiť pár dobrých pravidiel, ktoré sa stanú zvykom a aj tie najnáročnejšie skúšky pôjdu ľahko. Tu je niekoľko rád, ako zvládať skúšky bez stresu:

Time management- keďže doba sa neustále mení, menia sa aj nároky na time manažment, teda naplánovania si potrebného času na učenie či prípravu zadaní na zápočty. Vzhľadom na náročnosť jednotlivých skúšok si treba vopred naplánovať, ktorú skúšku chceme kedy urobiť a koľko máme času na jej prípravu s prihliadaním na komplikácie. Vzhľadom na možnosť viacerých termínov sa to dá s prehľadom naplánovať a potom jednotlivé termíny už len odškrtávať.

Prvý termín - skúsiť to na prvý termín, znamená, že aj keď nič neviete, môžete mať štastie a skúšku spravíte, v opačnom prípade zistíte, kde ste mali nedostatky. Na druhý termín treba získať čo najviac informácií o priebehu skúšky a otázkach od spolužiakov pokiaľ ste na prvý termín nešli z rôznych dôvodov.

Pripravte si poriadny ťahák! Nie preto, aby ste ho použili, ale preto, aby ste sa jeho príprave venovali. To, čo doň napíšete by malo byť to najdôležitejšie z vybraných tém. V jednoduchých bodoch zhrnte všetko, čo potrebujete vedieť, ostatné informácie už buď viete a napadne Vás pri otázke všetko, alebo si to aspoň prečítajte. S troškou logiky zistíte, že tento spôsob je ideálnym riešením od podstaty k doplnkovým informáciám. To, ako bude ťahák vyzerať je na Vás. Nezáleží na veľkosti, skúste ho vytvoriť ako mapu, kde uprostred bude podstata veci a naokolo budú súvislosti k otázke. Pri každej otázke sa Vám v pamätí vybaví všetko, čo ste si k tomu poznačili.

Konzultovať! - rady typu vypnúť facebook a sústrediť sa niekoľko hodín na učenie nepovažujem za prínosné. Všetko, čo si prečítate si v hlave prejdite, ako tomu rozumiete, odpovedzte si na otázku alebo si urobte poznámky. Ideálne je to hneď konzultovať so spolužiakom, ako tomu rozumie on. Jeho vyjadrenia Vám zostanú v pamäti viac, než čo ste si prečítali. Pozor však na lenivca, ktorého rady Vám určite nepomôžu. Pokiaľ šikovného spolužiaka nemáte pri sebe a viete, že bude na FB alebo na telefóne, tak si sním o témach chatujte, zlepšíte sa v písaní a komunikácii. Podstatné je sa zamyslieť, porozumieť tomu čo čítame a vedieť sa o tom vyjadriť.

Alkohol a iné neresti - zakázané! Pre tých, ktorí si vysokú školu pomýlili za nasávanie alkoholu, potom pitie kávy, liekov a redbulov, odporúčam, aby sa rýchlo spamätali. Zabíjate si nielen svoje mozgové bunky, ale aj telo, ktoré ešte potrebuje minimálne 70 rokov fungovať. Následky bývajú fatálne, vedie to k závislostiam, spôsob života sa po škole radikálne zmení a zlé návyky môžu spôsobiť aj zbytočné vylúčenie zo školy. Vysoká škola Vás má naučiť pravidelne včas vstávať, pravidelne prijímať potravu, učiť sa v čase, kedy dokážete informácie lepšie vstrebávať, v noci spať a vo voľnom čase športovať. Dodržiavanie pravidelného denného režimu prinesie množstvo energie, voľného času pre seba a priateľov či brigádu. Využite preto tento čas efektívne a vyťažte z neho maximum. Zodpovedným prístupom sa naučíte správnym návykom, a tak si uľahčíte cestu k vysnívanej kariére.

 


Klientská sekcia

Anonymná objednávka

a komunikácia so spracovateľom Po prihlásení sa do klientskej sekcie môžete v detaile objednávky komunikovať priamo so spracovateľom Vašej objednávky. Formou chatu jednoducho pošlete pripomienky, otázky, prílohy, všetko obojstranne anonymne. Tu môžete poslať aj otázky priamo administrátorovi.

Kontaktujte nás

Napíšte nám

Referencie

Zistite, čo si o nás myslia naši klienti

Napísať vlastnú referenciu