Blog:

Ako zamedziť prokrastinácii pri písaní prác?

Určite všetci poznáme pocit, ktorý v nás vyvoláva domnienka, že úlohy, ktoré môžeme vykonať hneď, majú na svoje vykonanie alebo dokončenie čas, že to stihneme urobiť neskôr, keď sa zbavíme všetkých iných povinností, ktoré ani na prvý pohľad ani na druhý nie sú také dôležité ako písanie záverečnej alebo školskej práce. O to horšie je potom precitnutie, že v čase, keď sa na dokončenie práce chystáme, už nemáme žiadnu energiu, vôbec nám to nemyslí a dostávame sa do časovej tiesne.

Aby sme sa vyvarovali zbytočnému odkladaniu povinností- prokrastinácií potrebujeme urobiť niekoľko opatrení, ktoré nás prokrastinácie zbavia. Je potrebné určiť si priority, naplánovať ich plnenie adekvátne času, ktorý je potrebný na ich vykonanie a až budeme mať dôležité aktivity splnené, potom sa môžeme odreagovať pri tých aktivitách, ktoré by sme štandardne robili, keď nevieme čo skôr. Typickým príkladom študentskej prokrastinácie je vykonávanie činností na poslednú chvíľu. Oveľa radšej trávime čas riešením osobných „problémov“ v kolektíve alebo na sociálnych sieťach, príliš upriamujeme zrak na telefón alebo do e-mailovej schránky, tí šikovnejší poupratujeme čo sa dá a tí zdatnejší aj vymaľujú v byte.

Pokiaľ si stanovíme priority a nevieme, koľko času nám zaberie ich vypracovanie, tak sa danej úlohe venujeme pokiaľ to prináša výsledky. Potom sa môžeme venovať relaxačnej činnosti, pri ktorej neustále zamestnávame myseľ a sústredíme sa na prácu, ktorú po chvíľke premýšľania budeme vedieť poľahky dokončiť.

Tak ako ochorenie potrebuje čas aby sme sa z neho vystrábili, tak aj písaniu prác treba venovať dostatok času, aby sme mali možnosť usporiadať myšlienky do donalého diela.

 


Klientská sekcia

Anonymná objednávka

a komunikácia so spracovateľom Po prihlásení sa do klientskej sekcie môžete v detaile objednávky komunikovať priamo so spracovateľom Vašej objednávky. Formou chatu jednoducho pošlete pripomienky, otázky, prílohy, všetko obojstranne anonymne. Tu môžete poslať aj otázky priamo administrátorovi.

Kontaktujte nás

Napíšte nám

Referencie

Zistite, čo si o nás myslia naši klienti

Napísať vlastnú referenciu