Blog:

Prečo sa snažiť o červený diplom?

Hovorí sa, že červený diplom je skvelou vizitkou študenta, ktorá dláždi cestičku k vysnívanej profesii. Ani modrý nie je zlý, len s ním sa už nikto nechváli. Aby však študent získal červený diplom, jeho priemer nesmie presiahnuť 1,5 a zároveň musí splniť podmienky stanovené školou, pretože nie každý dostal červený diplom za rovnakých podmienok.

Vysoké školy takto hodnotia študentov, ktorí na štátniciach excelovali a mali vynikajúci dovtedajší prospech. Je to ocenenie za celkové štúdium a odmena za to, že vo svojom štúdiu nepoľavia. Nie je rozdiel len vo farbe diplomu. Mnohé školy vo svojom študijnom programe majú zahrnuté finančné odmeňovanie usilovných študentov, ktorí dosiahli červený diplomom na prvom stupni.

A čo s červeným diplomom neskôr? Vo väčšine prípadov ide len o ctižiadosť študenta, ktorý si chce dokázať, že na to má. Vysoká škoda mnohých ľudí stála roky života, energie, peňazí a odriekania. Odmenou im však boli vedomosti, skúsenosti a pocit zadosťučinenia, že to dokázali. Keď sa Vás však na pohovoroch do práce budú pýtať, na čo Ste naozaj pyšní, tak sa môžete jednoznačne pochváliť dosiahnutím červeného diplomu.

Pre zamestnávateľa to znamená, že Ste schopní sebadisciplíny, riadenia vlastného konania a života tak, aby Ste dosiahli želateľných, ak nie excelentných výkonov v práci a životného úspechu. Je preto na zváženie, prečo sa nesnažiť o červený diplom, keď na to máte.

 


Klientská sekcia

Anonymná objednávka

a komunikácia so spracovateľom Po prihlásení sa do klientskej sekcie môžete v detaile objednávky komunikovať priamo so spracovateľom Vašej objednávky. Formou chatu jednoducho pošlete pripomienky, otázky, prílohy, všetko obojstranne anonymne. Tu môžete poslať aj otázky priamo administrátorovi.

Kontaktujte nás

Napíšte nám

Referencie

Zistite, čo si o nás myslia naši klienti

Napísať vlastnú referenciu